Гортензія великолистова макрофіла

27-11-2018, 4HappyPeople.com.ua Manager

 

 

Трошки про те, як вирощувати гортензію макрофілу і доглядати за нею

Ті, хто закохався в гортензію великолистову (гідрангею макрофілу - Hydrangea macrophylla, hortensia), рано чи пізно ставлять питання про те, як вона зимує, чому не квітне, що робити на зиму.

 

Ділюся трошки своїми знаннями та особистим досвідом. Звичайно, в кожного досвід свій і цікаво його теж почути.

Крім сорту макрофіли (звичайна, ремонтантна) є ще фактори клімату (в нас в Україні він дуже різниться) і мікроклімату на самій ділянці. Вітри, вода, тип грунту, стрічкові заморозки - все треба брати до уваги. Тобто, коли ви садите будь-яку рослину - це треба враховувати. На різних ділянках в різних місцях, що поруч, один і той сорт може зимувати по-різному. Є сорти що нормально зимують і при сильних заморозках і бруньки їх виживають - скоріш за все, це місця затишні, без вітру, де збирається сніг і тп. Ремонтантні  гортензії: знову ж, залежить де ви їх висадите - в неприємних для них місцях ви можете довго чекати на цвіт пагонів цього року.

І справа в тому, що великолисті гортензії тримають в собі багато води - як в гілках, так і в листях і бруньках...тому, якщо весною вона від сонця піде в сокорух а потім мороз - він просто заморожує воду в рослині. Тому вкривання важливе розумне - бути біля рослини і бачити, коли відкрити і коли закрити

Наприклад, були випадки коли накрила макрофілу на мороз, не доглядала якийсь час, - порадили сухе листя на укриття (так багато хто радить) - а воно все випріло бо тепло стало і не відкрили рослину ( і в ремонтантній теж треба рорзуміти, що випріють бруньки якщо не відкрити).

Інший приклад. На тому самому місці росли різні сорти макрофіли поруч. Був дуже великий вологий період, з дощами. Великолисті гортензіїї чудово почувалися, розрослися і квітли. Потім настала різка жара, яскраве сонце - одна згоріла а дві ледве пошкоджені (сонця менше було). І ще не гарантія, що те, що росте в сусіда в мене ростиме так само

Взагалі, з великолистковою треба танцювати - так чи інакше. В мене росла чудова, зими пережила, давала квіти і після випрівання і після морозів...але цього року такі сильні коливання - від дощів і вологості до різкого гарячого сонця - вигоріла, хоч мала сонце пару годин...тому експериментуйте відносто того що ви робите, полягаючи на досвід інших:)

#гортензія #великолистова #макрофіла